Emocjonująca walka!

Kolejne spotkanie w I lidze Błonianka zagrała u siebie z liderem UKS Nową Wsią. To był ważny mecz nie tylko ze względu na ligowe punkty, ale również dlatego, że dotychczas w meczach o punkty z UKS nigdy nie kończyliśmy „z tarczą”.

Od początku meczu rywalizacja była zacięta. Nie był to może wielki mecz , ale z pewnością bardzo trzymający w napięciu. Przeważała walka i emocje i to nie tylko na boisku, ale również na trybunach. Duża grupa kibiców z obydwu drużyn na swój sposób starała się dopingować swoich zawodników oraz zdeprymować rywali:). Jeśli dodać do tego sędziego, który w początkowej fazie meczu pod względem dopuszczalnej ostrości gry postawił sobie poprzeczkę na wysokim poziomie , można sobie wyobrazić jak duże ciśnienie towarzyszyło grze.

Obydwa zespoły nie mogły z gry przebić się przez obronę rywali. Dlatego decydujące były stałe fragmenty gry. O wyniku spotkania zadecydował fantastycznie wykonany wolny przez Dzido, przez coraz większą liczbę fanów zwanych Dzidkiem – to były stadiony świata. Tak trzymaj, a będziemy Cię oglądać….w TV:).

Strzelony gol dał dodatkową motywację dla wszystkich zawodników Błonianki. Uwierzyli!!! Było widać determinacje w defensywie, odpowiedzialność oraz poświęcenie. Kilku chłopców skończyło mecz z drobnymi kontuzjami, a wszyscy mocno poobijani, ale z wielką radością zwycięzcy.

Z punktu widzenia trenera cieszy umiejętność gry chłopców z Błonia pod presją, mądrze taktycznie, skoncentrowani na realizacji celu, stawiający zespół ponad swoje ambicje. Szacunek również dla chłopców, którzy biorą na siebie odpowiedzialność przy kontuzjach jeszcze dotychczas podstawowych zawodników. Teraz przyspieszony kurs piłkarski dostają nowi zawodnicy i stają na wysokości zadania. Za pewien czas będzie szersza kadra, rywalizacja o miejsce i większy poziom sportowy przez tzw. rozwój organiczny a nie podbieranie zawodników. Na to stawia trener i Błonianka!

Wielkie podziękowania i wielkie BRAWA dla zawodników Błonianki za ten mecz. POWODZENIA W NASTĘPNYCH SPOTKANIACH!!! Pamiętajcie : chcieć to móc:).

Statystycznie

Błonianka Błonie – UKS Nowa Wieś 1 : 0

Zagrali: Miłosz, Patryk, Dominik, Arek, Filip, Szymon, Bartek, Kiełek, Kacper, Gabryś, Damian, Dzido (1 bramka).

A zespół Błonianki II również dzisiaj zagrał i zdemolował Laurę Chylicę 7 do 0. Był to mecz do jednej bramki. Przez cały mecz gracze Błonianki kontrolowali wydarzenia na boisku, dość długo utrzymywali się przy piłce, zmieniali strony gry, a co najważniejsze kreowali sytuacje podbramkowe. Gracze ofensywni jak na treningu mieli strzelanie, lecz jedynie 7 razy wstrzelili się do bramki:). Z drugiej strony dobra gra defensywna Błonianki, na całym boisku pozwoliła bramkarzowi na odpoczynek i kibicowanie współpartnerom na boisku:).

Na wyróżnienie za mecz zasługuje Mateusz, który wielokrotnie na różne sposoby – górą, po ziemi - bardzo dobrze i celnie wrzucał kolegom piłkę ze skrzydła. Tak trzymaj!!!

Podsumowując chłopcy z Błonianki II grali bardziej w piłkę i piłką niż Błonianka I:). Oczywiście rywal na to pozwolił, jednakże istotne jest bardziej , że zespół rezerw to miejsce gdzie naprawdę można się NAUCZYĆ gry w piłkę!!!

Statystycznie :

KS Błonianka Błonie II – Laura Chylice 7 : 0.

Zagrali: Grześ, Igor, Zygmunt (1 bramka), Niedziela, Oli, Kuba, Adrian, Damian (1 bramka), Mikołaj (1 bramka), Staś (1 bramka), Piotrek (2 bramki), Mateusz (1 bramka).