Błonianka II bez błysku, ale zwycięska w Osuchowie

Błonianka II rocznika 2002 kolejny ligowy mecz rozegrała aż w Osuchowie tj. ponad 55 km z Błonia. To był wyjazd , który poza celami sportowymi miał również z integrować zespół , dać trochę przyjemności we wspólnym spędzaniu czasu (jako że sport to nie tylko rywalizacja o zwycięstwo, ale przede wszystkim jedność w byciu w grupie), a jednocześnie trochę poszerzenia horyzontów o ładne krajobrazy dookoła Grójca - pięknie kwitnące sady owocowe. Jak to mówią cele zostały zrealizowane - wygrana 2 do 0 oraz radosny powrót do domu bez jakiś mniejszych czy większych kontuzji.

Jednak pomimo wykonania w 100% planu i dobrze wyglądającego wyniku, to nie był mecz, z którego należy być dumnym. Tak naprawdę, były to wyrównane zawody na niestety niezbyt wysokim poziomie sportowym. Oczywistym było, że nie należało spodziewać się poziomu ekstraklasy jednak z punktu widzenia trenera Błonianki porażała i wzbudzała irytację duża ilość błędów indywidualnych oraz słaba gra defensywna całego zespołu (nie tylko formacji obronnej). W I połowie tylko dzięki wyśmienitej grze bramkarza Grzesia, Błonianka zachowała czyste konto z tyłu (w pewnym stopniu Grześ swoimi interwencjami obronił się przed karą za zaspanie na zbiórkę:).

W drugiej połowie gra była trochę lepsza, a z pewnością mniejsza ilość błędów w obronie. Bramkarz Błonianki nie był już pierwszoplanową postacią, a wreszcie do efektywnej gry zabrali się napastnicy. Najpierw Piotrek po dobrym zagraniu Zygmunta skutecznie wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem Osuchowa. Następnie Gabryś szedł do końca w akcji ofensywnej i znalazł się tam gdzie powinien być dobijając wyplutą przez bramkarza piłkę ustalając wynik spotkania.

Wypada więc cieszyć się z wyniku i z kolejnej ligowej wygranej, ale jakość gry musi być wyższa jeśli chce się rozwijać i robić stałe postępy.

LKS Osuchów – Błonianka II Błonie 0 : 2

Zagrali: Grześ, Dunaj, Igor, Zygmunt (1 asysta), Dominik, Adrian, Kuba, Kiełek, Damian, Mateusz, Mikołaj, Piotrek (1 bramka), Gabryś (1 bramka), Niedziela, Arek, Oli.