Podsumowanie weekendu - podwójne zwycięstwo!

To była udana kolejka ligowa obu drużyn z Błonia rocznika 2002. Zarówno Błonianka I jak i Błonianka II wygrały swoje mecze i to w tym samym stosunku. Co ważne obie nie straciły bramki i wygrały zasłużenie.

Zaczęła o godz. 11:00 na boisku w Pruszkowie Błonianka II. To był mecz, w którym przewagę z gry miała drużyna z Błonia, jednak przez dłuższy czas piłka nie chciała wpaść do bramki. Dopiero uspokojenie gry i akcja z wykorzystaniem zmiany strony gry przez Igora, Zygmunta i Olego oraz podaniem prostopadłym tego ostatniego , a następnie trochę zimnej krwi napastnika Piotrka dała bramkę. W drugiej połowie przeciwnik postawił wyżej poprzeczkę i po kontrach próbował zagrozić bramce Błonianki. Jednak bramkarz Miłosz pokazał klasę i w pojedynkach 1 na 1 wybronił wyśmienicie. Do tego na 2 do 0 podwyższył Oli, pokazując wszystkim, że lewa noga dla piłkarza też jest potrzebna i można nią zdobywać piękne bramki. Cieszy zwycięstwo, ale najbardziej fakt, że jest na tyle duże zaangażowanie chłopaków z Błonia, że mogą funkcjonować dwa zespoły w tym samym roczniku. W dłuższej perspektywie czasu może to przynieść same korzyści czy to poprzez większe ogranie , złapanie pewności w swoich poczynaniach kilku dotychczas mniej grających chłopaków czy to rozwinięcie umiejętności chłopców, którzy ze względu na późne dojrzewanie fizyczne dopiero teraz dostają swoją szansę na grę. Trzeba przy tym pamiętać, że gra w II zespole to mniejsza odpowiedzialność, presja, większa tolerancja trenera i kibiców, a do tego większe prawo do …błędów:). Wynika to z faktu, że tutaj najważniejsza jest nauka, rozwój sportowy oraz dobra atmosfera, przyjemność gry. A przy okazji jeśli w przyszłości da to zdrową rywalizację o miejsce w składzie na kilku pozycjach w pierwszym zespole, to będzie dodatkowy bonus.

Statystycznie

Legion Pruszków – Błonianka II Błonia 0 : 2

Zagrali: Miłosz, Igor, Zygmunt, Oli (1 bramka, 1 asysta), Niedziela, Kuba, Damian, Mateusz, Staś, Piotrek (1 bramka), Mikołaj.

O godz. 18 Błonianka I zmierzyła się z Legią na boisku w Warszawie. Nie była to jednak słynna Legia z Łazienkowskiej, a jej starsza „siostra” z Bemowa:). Pomimo to rywale to bardzo dobry zespół , grający piękny techniczny futbol. Z tego względu to był bardzo ciekawy i interesujący pod względem taktycznym mecz, w którym obydwa zespoły grały w całkiem inny sposób. Przeciwko rywalom z Warszawy chłopcy z Błonia przeciwstawili po pierwsze determinację i walkę fizyczną przez cały mecz, jak również wykorzystanie indywidualnych umiejętności swoich liderów. Do tego w celu zneutralizowania większego doświadczenia rywali (rywale grają w I lidze już drugą rundę, a Błonianka to beniaminek) oraz ograniczenia ich pewności i dokładności w rozgrywaniu, Błonianka zagrała przez cały mecz, na całym boisku mocną, zespołową defensywą, ukierunkowaną na wysoki pressing. Taka gra przyniosła pozytywne efekty w postaci dwóch bramek oraz tzw. zera z tyłu. Wielkie gratulacje dla całej drużyny za olbrzymi wysiłek i właściwe realizowanie taktyki. Każdy w dużym stopniu wykonywał postawione przez trenera przed meczem zadania i zwycięstwo to był sukces całej drużyny. Gratulacje!!! Dodatkowym plusem tego meczu były debiuty w drużynie Błonianki I. Z dobrym skutkiem weszli do drużyny Grześ i Dominik. Oby tak dalej, niech trener ma o czym myśleć …ten czy tamten… a z pewnością będzie lepiej:).

UWKS Legia Bemowo – Błonianka Błonie 0 : 2

Zagrali: Grześ, Patryk, Dominik, Kiełek, Arek, Szymon, Kacper, Filip, Dzido (1 bramka), Gabryś, Konrad (1 bramka), Adrian.