Błonianka II pokazała się w Błoniu

W niedzielne południe Błonianka II rocznik 2002 zagrała pierwszy sparing na własnym boisku. Przy licznie zgromadzonej publiczności, która na własne oczy chciała zobaczyć, czy faktycznie w Błoniu może być aż tak dużo chłopców chętnych do gry w piłkę, aby mogły funkcjonować 2 grupy rocznika, chłopcy zagrali sparing z Talentem Targówek.

Okazało się , że można!!! Oczywiście wszystko jest jeszcze w fazie budowy, podobnie jak stadion i boisko w Błoniu:). Jednak najważniejsze są chęci, zaangażowanie i odrobina tolerancji.

Sam mecz z drużyną z Warszawy to znaczna dominacja Błonianki w pierwszej połowie , kiedy to zespół z Błonia miał kilkanaście niewykorzystanych tzw. 100% sytuacji oraz lepsza gra Talentu w drugiej połowie. Wielu powiedziało by , że nie było to wielkie widowisko, jednakże trzeba pamiętać, że „nie od razu Rzym zbudowano” i trzeba czasu , aby chłopcy zrozumieli o co w tym wszystkim chodzi, czego wymaga trener pod względem taktycznym w określonych miejscach boiska…. Do tego stan boiska trawiastego na stadionie Błonianki o tej porze roku wymaga od zawodników znacznie więcej przede wszystkim techniki, niż jakiekolwiek sztuczne boisko.

Na pewno na plus można zaliczyć , że w meczu z zespołem Talentu Targówek, który od kilku lat gra w lidze, Błonianka złożona z kilku debiutantów oraz graczy z niewielkim doświadczeniem boiskowym, potrafiła w miarę efektywnie porządkować grę i strzeliła dwie bramki. Jeszcze trochę brakuje ogrania i koncentracji dlatego, chłopcy z Błonia stracili dwie bramki w dość prosty sposób, a przede wszystkim nie grali równie dobrze przez dwie połowy. Jednak kolejne gry i może wreszcie pewna stabilizacja składu, przyniesie na pewno w tym względzie poprawę.

Błonianka II Błonie – Talent Targówek 2 : 2

Zagrali: Grześ, Igor, Dominik, Zygmunt, Kuba, Adrian, Arek (1 bramka), Oli, Staś, Damian (1 bramka), Mateusz, Niedziela.