Wygrana trampkarzy w pierwszej kolejce z SEMPem!!!

To była bardzo miła inauguracja ligi wojewódzkiej w Błoniu. W pierwszej kolejce trampkarze Błonianki rocznik 2002 wygrali z SEMPem II 1 do 0. Mecz był spotkaniem beniaminka z Błonia z renomowanym i doświadczonym zespołem z Warszawy. Co prawda rywale grają w lidze drugim zespołem ( pierwszy rywalizuje z sukcesami w ekstralidze o mistrza województwa mazowieckiego) aczkolwiek nie umniejsza to wcale skali trudności i problemu z jakim musieli się zmierzyć chłopcy z Błonianki. Tym bardziej jeśli przypomni się wcześniejsze sparingi z rywalem z Warszawy i surową lekcję gry jaką SEMP dał Błoniance z początkiem roku 2016….. Dziś jednakże, nie liczyła się przeszłość, Błonianka chciała zapisać nową historię i zakończyć rywalizację z tarczą. Warunkiem tego było skorzystanie ze swoich najlepszych atutów sportowych oraz pokazanie charakteru, ambicji, zaangażowania i woli walki od początku do końca. Z punktu widzenia sportowego – czy to ze względu na stres czy nie wyleczone kontuzje, choroby - nie wszystkie mocne strony zespołu wyszły tak jakby sobie tego życzył trener, jednakże na pewno trzeba zauważyć , że jeśli chodzi o aspekty nieustępliwości, zawziętości i przede wszystkim chęci walki to było zadanie wykonane!!!

Bramkę dającą zwycięstwo w tym meczu strzelił Gabryś, co jest symbolem pozytywnych zmian w zespole, ale również dla niego samego nagrodą za wielką pracę jaką od dłuższego czasu wkłada na treningach. Brawo! Chcemy więcej:).

Trzeba jednak pamiętać, żeby nie wpadać w samo zachwyt. Obiektywnie ujmując to SEMP był zespołem w większym stopniu prowadzącym grę i warto się od niego uczyć jak operować piłką. Jako trener Błonianki wierzę, że zawodnicy wyciągną wnioski, skorzystają z ogrania z tak dobrym zespołem jak SEMP i w następnych meczach poprawią pewne elementy gry, tak by mieć jeszcze więcej frajdy, radości i zadowolenia po meczu:).

Gratulacje dla całego zespołu, w tym słowa uznania za odwagę i mocny debiut dla Jeżyka!!!

SEMP II Warszawa – Błonianka Błonie 0 : 1

Zagrali: Miłosz, Patryk, Bartek, Konrad, Capi, Szymon, Kacper, Hubert, Arek, Gabryś (1 bramka), Dzido, Dominik, Kiełek, Jeż, Mikołaj.