Mocny sparing z mistrzem województwa lubelskiego

W niedzielny poranek Błonianka r 2002 kontynuując przygotowania do ligi zmierzyła się z BKS Lublin. Rywal będący również na obozie w pobliskim Międzybrodziu Bielskim dojechał do Kęt i przetestował zespół z Błonia.

Początek meczu to dość wyrównana gra , Błonianka utrzymywała przeciwnika daleko od własnej bramki. Jednak w miarę upływu czasu i narastającego zmęczenia inicjatywę w grze przejął BKS i zepchnął zespół z Błonia do obrony blisko własnego pola karnego. Błonianka zagrażała rywalom kontratakami. Po jednym z nich Dzido znalazł się oko w oko z bramkarzem BKSu. Niestety dla niego i zespołu Błonianki górą był bramkarz:(.

Jak to często w piłce bywa nie wykorzystane 100% sytuacje się mszczą i tuż przed zakończeniem pierwszej połowy w ciągu 2 minut , Błonianka straciła dwie bramki. Trochę szkoda, tym bardziej, że pierwsza bramka nie był to efekt składnej gry rywali, a prostego błędu i prezentu dla napastnika. Druga bramka to już kara za brak powrotu przy szybkiej kontrze rywali.

W drugiej połowie Błonianka odkryła się rzucając do ofensywy wszystkie siły i starała się wrócić do gry. Udało się to po fantastycznej bramce z dalekiego dystansu Konrada. Było 2 do 1 jednakże BKS szybko zgasił nadzieje i strzelił trzecią bramkę. Dodatkowo miał karnego, którego nie wykorzystał.

Zespół Błonianki bardzo ambitnie walczył do końca i chwilę przed ostatnim gwizdkiem efektowną bramkę z woleja strzelił Gabryś. Mecz zakończył się wynikiem 3 do 2 dla BKS Lublin. Na pocieszenie - jak się okazało po meczu- był to dobry wynik z naprawdę mocnym rywalem. BKS Lublin w minionym sezonie był najlepszym zespołem w najwyższej lidze trampkarzy w województwie lubelskim.

Błonianka Błonie – BKS Lublin 2 : 3

Zagrali: Miłosz, Dzido, Konrad, Bartek, Hubert, Zygmunt, Capi, Szymon, Kacper, Kiełek, Mikołaj, Gabryś, Dominik, Arek, Kiełek, Mateusz.

Podziękowania dla trenera oraz zawodników BKS Lublin za przyjęcie zaproszenia na mecz i sportową rywalizację toczoną w duchu fair-play!!!