Niedosyt po sparingu z Pogonią Grodzisk

Zaraz po świątecznym leniuchowaniu, we wtorek jeszcze wolny od obowiązków szkolnych, chłopcy z Błonianki na własnym boisku zagrali sparing z zespołem z wyższej ligi Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Pomimo różnicy lig mecz był dość wyrównany, z okazjami bramkowymi dla obu drużyn. Obydwie drużyny zaciekle walczyły przez całe 60 minut jak przystało na lokalne derby:) . Było dużo rogów i wolnych. Drużyna Błonianki swoich okazji nie wykorzystała, natomiast Pogoń w drugiej połowie strzeliła jedyną bramkę w meczu z wolnego. Można oczywiście mieć lekki żal do bramkarza , który jak sam powiedział zawalił, ale można było również być bardziej ostrożnym pod własną bramką i lepiej się ustawić i nie faulować…. Z drugiej strony Błonianka też miała świetną okazję kiedy jej napastnik wychodził sam na sam z bramkarzem, ale wracający obrońca zdążył jeszcze sfaulować. Pewnie w meczu ligowym przeciwnik dostałby trochę większą karę niż 2 minuty, ale to był tylko sparing i przede wszystkim nauka . A z wolnego Błonianka nie skorzystała i nie strzeliła bramki.

Ogólnie mecz pokazał, że drużyna Błonianki grając po raz kolejny sparing robi postępy, w szczególności taktyczne, jednocześnie drużyna Błonianki ma swój styl gry, który stara się narzucić przeciwnikowi. Trochę nadal brakuje wiary w swoje możliwości i ….siły zmienników, którzy wzmocniliby konkurencję na pozycjach. Pogoń dysponowała 2 składami, a zespół Błonianki 11 chłopcami plus drugi bramkarz. Nie można też oczywiście zauważać , że to wielka nauka dla tych którzy grają bardzo dużo!!!!, a jednocześnie Błonianka……………ZAPRASZA WSZYSTKICH TYCH CHĘTNYCH CHŁOPCÓW Z INNYCH DRUŻYN, KTÓRZY W SZCZEGÓLNOŚCI GRAJĄ MAŁO ALBO BOJĄ SIĘ, ŻE KIEDY BĘDZIE GRA PO 11 NIE ZAGRAJĄ W OGÓLE :):) .

Po meczu na mniejszym boisku chłopcy z Błonianki zobaczyli po raz pierwszy w życiu jak się gra w piłkę seniorską na normalnym pełnowymiarowym boisku. Rozegrany został drugi sparing , dodatkowe 20 minut gry po 11 na boisku na duże bramki (tak się umówili trenerzy na ekstra grę po zakończonym meczu po 9). Błonianka miała jedynie 11 zmęczonych grą zawodników ( nie licząc 2 bramkarza) i dlatego dość łatwo Pogoń strzeliła 4 bramki przy żadnym drużyny Błonianki. Z punktu widzenia trenera Błonianki było jednak to tylko praktyczne pokazanie jak może się ustawiać drużyna Błonianka w przyszłości. Nie ma jednak co brać tego na poważnie i wyciągać jakiś pochopnych wniosków, bo akurat na taką grę przyjdzie czas i tego tez trener obecnych i może przyszłych zawodników będzie uczył:).

Wynik meczu po 9 na boisku - Błonianka - Pogoń Grodzisk Mazowiecki  0 : 1

Wynik meczu po 11 na boisku Błonianka - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0 :4

W meczu zagrali: Miłosz, Filip, Szymon, Oli, Patryk, Zygmunt, Hubert, Capi, Sernik, Lewy, Gabryś, Konrad .