Sparing z Partyzantem Leszno

W środę po testach szkolnych, chłopcy z Błonianki odreagowali stres grając sparing z najbliższym sąsiadem zza miedzy z Partyzantem w Lesznie. Przed meczem , w krótkiej odprawie chłopcy dostali od trenera szczególne założenia na ten mecz. Podstawowym zadaniem było grać jak najwięcej ze zmianą strony gry. Dodatkowo jak zwykle było kilka przetasowań na pozycjach, mających na celu sprawdzenie nowych rozwiązań i być może wzmocnienie konkurencji na poszczególnych pozycjach.

Od początku meczu cały zespół Błonianki dobrze wywiązywał się z zadań utrzymywania się przy piłce wykorzystując zagrania do wolnych boków, jednocześnie nie zapominając o napędzaniu akcji środkiem boiska kiedy tylko było to możliwe. Większość akcji było rozgrywanych ze spokojem, bez niepotrzebnej nerwowości , a w szczególności bez niepotrzebnego „lagowania”. Nawet biorąc pod uwagę fakt, że przeciwnik gra w niższej lidze , wydaje się, że można być zbudowanym, iż Błonianka robi z każdym sparingiem postępy. Przejawia się to co raz większą liczbą wymian podań piłki przez Błoniankę, stosunkowo długim utrzymywaniem się przy piłce oraz stosowaniem uporządkowanych, zespołowych prób odbioru piłki kiedy ma ją przeciwnik . Aczkolwiek, żeby nie było zbyt cukierkowo należy zauważyć, że Błonianka znów nie zachowała czystego konta z tyłu i w meczu straciła 2 bramki. Rzucało się w oczy , że przy obydwu straconych bramkach zabrakło zespołowi (a nie tylko obrońcom) waleczności , agresywności w odbiorze piłki i komunikacji…. To trzeba poprawić!!!

Wynik 4:2 dla Błonianki. W meczu zagrali wszyscy, którzy przyszli na trening – sparing. Dla niektórych chłopców było to jednak duże wyzwanie:) :Miłosz, Filip, Szymon, Patryk, Zygmunt(1 bramka), Lewy, Hubert (1 bramka, 2 asysty), Sernik (1 bramka), Capi, Gabryś(1 bramka), Konrad, Milik, Maciek, Igor.