La manita - Błonianka II pokazała siłę!!!

Tak, to było mocne. Błonianka II, drużyna która powstał 4 miesiące temu wygrała na koniec rundy z walczącym o 2 miejsce Osuchowem 5:0!!! Była zatem la manita, w hiszpańskiej kulturze futbolu wygrana najdoskonalsza z doskonałych: po jednej bramce na każdy palec dłoni:).

Niewiele jest chwil w życiu trenera, które zadziwiają, wzruszają , a przede wszystkim jest się z nich dumnym przez długi czas. Powstanie drużyny Błonianki II, nauczenie bycia zespołem chłopaków, którzy w większości mieli niewielkie doświadczenie z gry na pełnym boisku, a przede wszystkim efekt czyli ładna dla oka i skuteczna gra, to osiągnięcie z którego jako trener jestem dumny! Jeśli doda się do tego fakt, że już kilku chłopaków zaczynających 4 miesiące temu w Błoniance II wspiera z pozytywnym skutkiem drużynę , która właśnie awansowała do ligi wojewódzkiej to…. po prostu jest się z czego cieszyć i potwierdza, że chęci i zaangażowanie jest najważniejsze.

W dzisiejszym meczu w związku transferem dotychczasowego napastnika do pierwszego zespołu, rolę egzekutora i strzelca przejęli skrzydłowi. W pierwszej połowie Gabryś dwukrotnie zszedł ze skrzydła i zaskoczył bramkarza rywali, zaś w drugiej połowie kolejny skrzydłowy Mikołaj powtórzył osiągnięcie i też zdobył dwie bramki. Prawie na koniec meczu również skrzydłowy Mateusz pokazał jak dużo się nauczył i przepięknym wolejem zdobył piątą bramkę.

Jednak nie tylko bramki robiły różnice , a jakość gry wszystkich - no może prawie wszystkich:) (napastnicy byli mało skuteczni) zawodników w Błoniance była na wysokim poziomie. Poczynając od bramkarza Miłosza, który swoją grą dał pewność z tyłu i potwierdził, że rywalizacja o bluzę z numerem 1 tylko wychodzi na dobre:).

Stoperzy Igor i Zygmunt, a w szczególności ten drugi byli dzisiaj profesorami i czytali grę bezbłędnie. W środku boiska Kiełek był klasą sam dla siebie i motorem napędowym drużyny. Do tego skuteczni skrzydłowi , waleczni boczni obrońcy …aż szkoda że liga dobiegła końca:). Ostatecznie Błonianka II zajęła w pierwszym swoim sezonie II miejsce w grupie i bardzo możliwe , że w kolejnym sezonie zagra już w II lidze okręgowej. Gratulacje!!!

Błonianka Błonie II – LKS Osuchów 5 – 0

Zagrali: Miłosz, Igor, Zygmunt, Arek, Filip, Kiełek, Adrian, Kuba, Damian, Mateusz (1 bramka), Gabryś (2 bramki), Mikołaj (2 bramki), Damian, Staś.