Każdy punkt jest ważny – remis na inaugurację

W pierwszej kolejce ligi wojewódzkiej juniorów młodszych zespół Błonianki zmierzył się na wyjeździe z SEMP-em Warszawa. Przeciwnicy to renomowany i doświadczony zespół mający ogranie zarówno na poziomie ligi wojewódzkiej jak i w turniejach międzynarodowych (choćby w lipcu br. zagrał z sukcesami w Chinach). Na szczęście dla Błonianki rywal to tzw. drugi zespół czyli SEMP II, choć jak to zwykle bywa przy zespołach z bardzo szeroką kadrą kto gra w pierwszym składzie, a kto w drugim bywa różnie. Tym razem bodajże sześciu graczy SEMP-a było, jest, przymierzanych do pierwszego zespołu. Dlatego też można powiedzieć, że chłopaki z Błonia dostali na początek ligi wielkie wyzwanie i sobie poradzili:).

To było pokazanie charakteru i ambicji, wielkiej pracy zespołu w połączeniu z realizacją taktyki przedmeczowej. Cieszy również że Błonianka w niczym nie ustępowała rywalom (choć z pewnością to jedynie subiektywne spojrzenie).

Sytuacje na strzelenie bramek były zarówno po stronie zawodników z Warszawy jak i z Błonia. Jednak obydwaj bramkarze, wspierani przez swoich obrońców zachowali czyste konto i mecz zakończył się remisem 0:0. Brawo zespół! Teraz już wiemy jak to jest w tej lidze i możemy iść bez strachu do przodu i w kolejnych meczach grać jeszcze lepiej, grać o zwycięstwo. Jako trener wiem, że jednostki nie pokazały jeszcze pełni piłkarskich możliwości, a przez to zespół stać na jeszcze lepszą grę. Super, że możemy już niedługo znów zagrać i powalczyć na swoim placu o pełną pulę!!!!

W barwach Błonianki wystąpili: Miłosz, Konrad, Max, Szymon, Dominik, Bartek, Kacper, Capi, Piotrek, Kuba, Gabryś.