Po obozie w Chorzowie

Drużyna Błonianki rocznik 2002 przebywała od 4 do 11 sierpnia na obozie w Chorzowie korzystając z obiektów sportowych Stadionu Śląskiego. Zespół przygotowywał się do nowego sezonu ciężko pracując nad formą sportową. Były treningi, sparingi oraz aktywna regeneracja w aqua parku i na spacerach po Park Śląskim.

Zespół rozegrał dwa sparingi – z GKS Katowice i Stadionem Śląskim - przy czym wyniki tych meczów nie miały najważniejszego znaczenia. Istotniejsza była realizacja celów taktycznych i doskonalenie pewnych aspektów sportowych.

Biorąc pod uwagę plany sportowe, zespół zrobił olbrzymią robotę i miejmy nadzieję będzie to widoczne w meczach o stawkę.

W okresie przygotowawczym (biorąc pod uwagę okres przed obozem i na obozie) szczególnie wyróżnił się Igor , który stał się pierwszym strzelcem zespołu ze średnią jeden gol na mecz.

Kolejny raz będąc na obozie udało się przeprowadzić profesjonalne testy motoryczne, które pokazały możliwości fizyczne zawodników, a jednocześnie trener i zawodnicy zobaczyli czy jest progres czy regres w określonych testach.

W oczach kadry trenerskiej jak i uczestników, obóz zapisał się jako udany, dający wiele pożytku jak również sporo chwil , które na długo pozostaną w pamięci. Większość chłopaków mimo ogromnego wysiłku – temperatura w czasie treningu z reguły przekraczała 30 stopni – włożyła wiele pracy w poprawę swoich umiejętności.

Ważne również, że wszyscy chłopcy wrócili bez większych kontuzji co daje możliwość kontynuowania bez utrudnień przygotowania formy całej drużyny.

Kilka momentów z obozu można zobaczyć w galerii zdjęć.