Udany rewanż z Ożarowianką

W kolejnym meczu I ligi U-15 Błonianka Błonie zmierzyła z Ożarowianką Ożarów. Zmierzyła się, i po 2 bramkach Bartka i jednej Kuby wygrała 3:0.

Spotkanie było rozgrywane w południe przy pełnym słońcu na boisku rywala. Biorąc pod uwagę budowę nowych obiektów sportowych w całkiem innym miejscu Ożarowa Mazowieckiego, był to jeden z ostatnich meczy na tym stadionie.

Dlatego też warto było zapisać sobie w pamięci dobry mecz i zwycięstwo nad rywalem. Jednocześnie gra z Ożarowianką była dla Błonianki rewanżem za dość pechową przegraną 0:1. W pierwszym meczu zadecydował karny, a w tym meczu, jaki to los okazuje się przewrotny , a może sprawiedliwy, karne również były tylko dla Błonianki. Najpierw Bartek w pierwszej połowie „napoczął” rywala z karnego, następnie w drugiej połowie wykazał się mocną psychiką i podwyższył wynik na 2 do 0 z kolejnego karnego. Wynik ustalił na 3 do 0 Kuba po indywidualnej akcji mijając rywali jak w slalomie gigancie , a na końcu celnie strzelając na bramkę.

Z punktu widzenia trenera, jednak to nie karne były decydujące o obliczu meczu, a całkiem niezła gra zespołowa drużyny z Błonia. Szczególnie w pierwszej połowie kiedy słońce jeszcze nie zmęczyło i udar słoneczny nie spowodował u co niektórych wolniejszego biegania, drużyna z Błonia grała w piłkę zespołowo i co chwilę tworzyła efektowne i groźne sytuacje pod bramką rywali. Z drugiej strony pod własną bramką aktywna gra środkowych obrońców i pomocników Błonianki zablokowała Ożarowiankę daleko od bramki zespołu z Błonia.

W drugiej połowie, zawodnicy z Błonianki czujący trudy gry w upale, byli w dalszym ciągu stroną kontrolującą spotkanie i co ważne aktywną, jednakże przez dłuższy czas czegoś brakowało czy to ostatniego podania czy celnego strzału. Jednak znów jak w poprzednim spotkaniu, wejście z piłką na połowę rywali środkowego obrońcy Konrada dało karnego zamienionego na bramkę przez Bartka. Dobił zaś rywali Kuba po akcji jak to mówią stadiony świata.

Ogólnie fajny mecz w wykonaniu zespołu Błonianki i zasłużone zwycięstwo.

Gratulacje !!!!

Statystycznie:

Ożarowianka Ożarów Maz. – Błonianka Błonie 0 – 3

Zagrali: Miłosz, Aleks, Konrad, Max, Patryk, Dominik, Bartek (2 bramki), Hubert, Capi, Kacper, Kuba (1 bramka), Igor, Gabryś, Zygmunt, Mateusz, Mikołaj, Piotrek.