Na hali z Mazurem

W weekend Błonianka I rozegrała grę treningowo-kontrolną w pięknej dużej hali w Karczewie mając za rywala Mazura Karczew czyli zespół ograny na jesieni w lidze wojewódzkiej.

Było to ciekawe i dość wyrównane widowisko o charakterze treningowym, przy czym chłopcy z Mazura pokazali istotną różnicę w efektywności wykańczania akcji pod bramką. Ilość nie wykorzystanych sytuacji ze strony Błonianki chwilami mogła wręcz doprowadzić trenera do rwania włosów z głowy - gdyby je miał:), jednak biorąc za dobrą monetę ofensywną grę zespołu z Błonia, składne budowanie akcji, rozwijanie techniki indywidualnej poszczególnych chłopców, a co najważniejsze to fakt, iż obecnie jest wczesny etap przygotowywania do rozgrywek ligowych, można być zadowolonym z tego co pokazała Błonianka I .

Jednocześnie chłopcy z Błonianki I zebrali spore doświadczenie z walki z mocnym zespołem, zobaczyli jak sprytem i boiskowym cwaniactwem, nie mylić ze złośliwością i grą poza dopuszczalnymi normami, można wiele ugrać i przechylić równorzędny mecz na swoją stronę. To było dobre przetarcie czy wręcz zapoznanie się z wymaganiami i poziomem ligi na jaką czekają chłopcy z Błonia.

Wynik był zdecydowanie mniej ważny aczkolwiek wypada pamiętać, że nie wykorzystane sytuacje z reguły dają wynik mało korzystny:) co oznacza, że naprawdę jest nad czym pracować…. i to jako zespół jak i każdy zawodnik indywidualnie.

Mazur Karczew – Błonianka Błonie z grubsza 12 - 6

W meczy zagrali: Miłosz, Patryk, Bartek, Konrad, Szymon, Kiełek, Kacper, Hubert, Gabryś, Capi.