Jesteśmy w stanie….Olimpia – Błonianka 2 - 6

W środowy wieczór Błonianka na boisku w Zielonkach zagrała sparing z Olimpią Warszawa. Był to kolejny mecz i kolejne wyzwanie organizacyjne i sportowe dla podzielonej na dwie drużyny Błonianki. Z doświadczoną i mocną Olimpią Warszawa - zespół z ligi wojewódzkiej – trener zespołu z Błonia desygnował najmocniejszy skład czyli chłopców, którzy za nie cały miesiąc będą stanowili o sile beniaminka I ligi okręgowej Błonianki Błonie (liga niżej niż Olimpia). Można było się zastanawiać czy Błonianka da radę, czy jest w stanie….tym bardziej, że z początkiem meczu na ławce w zespole Błonianki ze względu na kontuzje, choroby oraz brak chłopców z kadry Błonianki II …siedział jedynie trener i …trenerowa:).

Jak się okazało … Błonianka nie pęka:) i może być groźna dla każdego.

Przez większość czasu gry Błonianka dominowała w grze, prowadziła grę, często tworzyła sytuacje podbramkowe kończone strzałami. Jednocześnie przy trudnych warunkach pogodowych – silnym i zimnym wietrze - chłopcy z Błonianki choć rzadko mieli taką konieczność , umiejętnie radzili sobie z wyprowadzeniem piki z pod własnej bramki i przenoszeniem gry na połowę przeciwnika. Trzeba przy tym zauważyć , że Błonianka dzięki dobrze wykonywanemu wysokiemu pressingowi przesunęła ciężar gry na połowę Olimpii. Rywale w całym meczu , rzadko byli w stanie przejść na dłużej na połowę bronioną przez bramkarza Błonianki. Dodatkowo z punktu widzenia trenera Błonianki cieszył fakt, że Błonianka bardzo dobrze wyglądała pod względem szybkości i waleczności, gryzienia murawy…. To cechy charakteru drużyny, które trener chce widzieć ponad wszystko.

Jednocześnie, co ważne nie tylko w odniesieniu do tego meczu , ale w dłuższej perspektywie, Błonianka w tym meczu odblokowała swojego napastnika w strzelaniu goli. Gabryś czyli tzw. 9 rozstrzelał Olimpię, aplikując 4 bramki plus 5 z minimalnego spalonego po efektownej akcji indywidualnej.

Podsumowując, był to bardzo dobry występ zespołu z Błonia. Brawa, pokazaliście że chcieć to móc.

Olimpia Warszawa – Błonianka Błonie 2 – 6

Zagrali: Grześ, Patryk, Bartek (1 bramka), Arek, Kiełek, Szymon, Capi, Adrian, Filip, Gabryś (4 bramki), Konrad (1 bramka), Oli.

Dziękujemy zespołowi Olimpii Warszawa za grę i życzymy sukcesów w kolejnych meczach.