Dobry mecz w wykonaniu Błonianki

W niedzielne popołudnie zespół Błonianki zmierzył się na wyjeździe z Promykiem Nowa Sucha. Był to pierwszy mecz zespołu z Błonia po dłuższej przerwie wynikłej z powodu przekładania meczów.

Z tego powodu można było się zastanawiać w jakiej formie będzie zespół. Jednak nareszcie Błonianka zagrała na miarę swoich wysokich umiejętności . Już od pierwszych minut gra układała się , można powiedzieć siedziała zawodnikom Błonianki . Widać było, że bardzo dobrze przygotowana płyta boiska w Nowej Suchej pozwala na granie w piłkę, z czego Błonianka bardzo korzystała.

Jednak w pierwszej połowie meczu pomimo, że zespół z Błonia stworzył sobie kilka świetnych sytuacji to bramka nie padła. Jak dobrze grał zespół niech świadczy fakt, że doprowadził do dwóch sytuacji 1 na 1 z bramkarzem, strzału w słupek oraz świetnie wykonanych dwóch rogów zakończonych czystym uderzeniem na bramkę.

W przerwie trener nakazał być cierpliwym i strzelać jeszcze celniej w bramkę.

W drugiej połowie worek z bramki się rozwiązał. Najcelniej strzelał Kuba i zdobył typowego hattricka. Strzelał na 1 do 0, 2 do 0 i 3 do 1 . Widać było , że z każdą bramką staje się co raz pewniejszy siebie i co raz lepszy:).

Koledzy Kuby też świetnie sobie radzili i dominowali nad przeciwnikiem w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła. Jednakże przez moment gospodarze też błysnęli fajerwerkami i strzelili bramkę po wyśmienicie wykonanym wolny. Można się od nich tego nauczyć…

Kolejne bramki dla Błonianki strzelili Gabryś po świetnie wykonanym szybkim ataku, Kacper po dołożeniu nogi kiedy piłka spadła mu przed nos i na sam koniec najpiękniejszą bramkę z woleja Igor.

Jednakże nie tylko ofensywni gracze Błonianki pokazali się z dobrej gry. Środkowi obrońcy postawili mur i wybili z głowy akcje na bramkę Błonianki, pomocnicy dryblowali i wygrywali mnóstwo pojedynków 1 na 1 czy nawet 1 na 2. Do tego boczni obrońcy świetni łączyli obronę z włączaniem się ataku. Nic tylko bić brawa!!!!

Miejmy nadzieję, że tak dobry mecz i przekonywujące zwycięstwo Błonianki doda pewności siebie, a przy tym przełoży się to również na pozytywne nastroje w drużynie.

Promyk Nowa Sucha – Błonianka Błonie 1 – 6

Zagrali: Miłosz, Aleks, Max, Konrad, Szymon, Piotrek, Bartek, Capi, Hubert, Kacper (1 bramka), Igor (1 bramka), Kuba (3 bramki), Gabryś (1 bramka), Mateusz, Dominik.

P.S. Jeszcze raz dziękujemy trenerowi Promyka za zachowanie fair play i elastyczność przy terminie meczu.