Sparing z Widokiem Skierniewice

Po pierwsze koncentracja!!!

W niedzielne południe drużyna Błonianki zmierzyła się w Skierniewicach z miejscową drużyną Widoku. Przeciwnik to jeden z najlepszych zespołów w Polsce w tym roczniku, tak więc sama możliwość z nimi gry, nawet z drugą drużyną (tym bardziej , że prowadzoną od 5-6 lat w ten sam sposób i wg, tych samych zasad co pierwszy zespół-ten sam trener) było nie małym wyzwaniem. Dlatego też, jakby nie patrzeć na mecz, była to dobra nauka dla Błonianki, która miejmy nadzieje zaprocentuje w przyszłości.

Błonianka w meczu uczyła się pressingu wysokiego, przesuwania za piłką, wyprowadzania piłki skrzydłami. Były oklaski od trenera, ale i niestety sytuacje kiedy ręce opadały:(. Trener miał okazję sprawdzić kilku chłopców na nowych pozycjach oraz zobaczyć kto i jak reaguje na zmęczenie wynikłe z dużej dawki gier weekendowych.

Okazało się, że najważniejsza jest koncentracja, że samo kopanie równo piłki, realizowanie postawionych przez trenera zadań może nie przynieść pozytywnego rezultatu dla drużyny, jeśli dopuści się do prostych błędów wynikających z braku komunikacji i rozluźnienia.

Oczywiście błędy wynikające z braku umiejętności czy koordynacji są przykre i bolesne dla drużyny, ale można je zrozumieć, trenować by poprawić braki. Dużo trudniej zaakceptować lekceważenie przy prowadzeniu piłki, wykonywaniu krótkich podań, prawidłowym przyjęciu piłki, chwycie piłki….

Mecz pokazał, że jest bardzo dużo pracy do zrobienia by wygrywać i osiągać sukcesy, ale z drugiej strony ważne też jest , że są chęci do rozwoju bo chłopcy pokazują, że chcą grać jak trener wymaga, drużyna ma jednostki, które mogą pociągnąć zespół i grać o najwyższe cele.

Końcowy wynik 3:1 dla Widoku Skierniewice II.

Grali: Milosz, Sernik, Oli, Szymon (1 asysta), Patryk, Gabryś, Lewy, Konrad (1 bramka), Capi, Zygmunt, Kempesz, Filip.