Obóz piłkarski w Nowej Rudzie - początek
Po wczesnym wstawaniu i dość długiej, choć bardzo komfortowej podroży, drużyna Błonianki r 2002 dostała się do Centrum Turystyczno Sportowego w Nowej Rudzie i rozpoczęła obóz piłkarski.
Najpierw zwyczajowe lokowanie w pokojach, następnie obiad , chwila odpoczynku i to na co wszyscy czekali czyli możliwość gry na sztucznym boisku.
Jako, że dotychczas drużyna Błonianki głównie trenowała i grała na hali, z wielkim animuszem w ramach treningu zespół rozegrał sparing z zespołem z najwyższej ligi dolnośląskiej FC Wrocław. Przeciwnik bardzo wymagający, niezły technicznie , a przy tym dość agresywny, zmusił Błoniankę do dużego wysiłku i gry od razu na maksimum na dziś swoich możliwości fizycznych i sportowych.Takie duże wymagania pozwoliły sprawdzić zespół, dać odpowiedź na wiele pytań , a jednocześnie uświadomić, w którym kierunku iść po jeszcze lepszą formę sportową.
Sparing pokazał, że jeśli tylko wszystkie elementy poukłada się najbardziej efektywnie zespół Błonianki może grać naprawdę fajnie i jest w w stanie grać z sukcesami nawet prostu z autobusu:). Błonianka wygrała z FC Wrocław 2 do 1.
Po tak miłym początku obozu , była odnowa biologiczna czyli basen, pyszna kolacja oraz na koniec dnia zebranie organizacyjne na początek obozu połączone z analiza video. To był dopiero pierwszy dzień obozu . Następne też zapowiadają się ciekawie.....