Ciekawy choć przegrany sparing z Ciechanowem

W poniedziałek na boisku w Zielonkach kolejny mecz kontrolny rozegrali trampkarze Błonianki rocznik 2002 . Tym razem rywalem był zespół MKS Ciechanów. Obydwa zespoły są z I ligi wojewódzkiej z tym że Błonianka w 2 grupie a MKS Ciechanów w 1 grupie czyli w lidze się nie spotkają. Było to zatem bardzo dobre spotkanie dla obu ekip o teoretycznie zbliżonych potencjałach. Trzeba jednak pamiętać że Błonianka jest beniaminkiem uczącym się na tym poziomie, a zespół z Ciechanowa to zaprawiony w bojach rywal o bogatym doświadczeniu z ligi wojewódzkiej, a nawet z ekstraklasy.

Po ostatnim dobrym sparingu można było się spodziewać, że zespół z Błonia jest na dobrej drodze i równie dobrze pójdzie w kolejnym meczu. Stało się jednak inaczej. Z pewnością dość istotne było, że to już był 3 mecz w krótkim okresie czasu, zatem zmęczenie mogło dawać się we znaki co przy grze w pełnym słońcu w południe miało znaczący wpływ na dynamikę i szybkość poruszania tych bardziej eksploatowanych czyli liderów zespołu:). Z drugiej jednak strony duża dawka gier ma celu popracowanie nad wytrzymałością – co przy długiej lidze i wielu grach jest nieodzowne – oraz taktyką zespołową, zgraniem pewnych formacji.

Jednakże wydawało się, że możliwe będzie skorzystanie tym razem z szerszej kadry zespołu jako, że już jutro wyjazd na obóz…. jednak zamiast wzmocnień były osłabienia:) (w porównaniu do poprzedniego sparingu). Przed samym meczem dwóch szykowanych jako podstawowych zawodników zgłosiło kontuzje i…… zajęło ławkę kibiców, kolejnych dwóch nie stawiło się na zbiórkę….

Z pozoru Błonianka była stroną przeważającą. Częściej utrzymywała się przy piłce, ale wszystko dobrze wyglądało do 40 metra przed bramką przeciwnika. Rywale nastawili się kontrataki oraz stałe fragmenty gry. Taki obraz gry był dość dużym zaskoczeniem dla młodych zawodników Błonianki, jako że nie często wcześniej to oni musieli grać atakiem pozycyjnym i cierpliwie oraz co najważniejsze efektywnie konstruować akcje na bramkę rywala. Można powiedzieć, że wyszło szydło z worka i pokazało ile jeszcze ćwiczeń i prób trzeba by wejść na kolejny poziom sportowy. Z drugiej strony to był ciekawy materiał do analizy, którą z pewnością cały zespół zrobi na obozie:).

Statystycznie :

MKS Ciechanów – Błonianka Błonie 3 : 2

Podziękowania dla trenera oraz zawodników MKS Ciechanów za przyjęcie zaproszenia na mecz i sportową rywalizację toczoną w duchu fair-play!!!

Zagrali: Miłosz, Dzido, Konrad, Bartek, Hubert, Zygmunt, Capi, Szymon, Kacper, Kiełek, Mikołaj, Igor, Gabryś, Dominik, Grześ, Kuba.