Wygrana i awans do ligi wojewódzkiej

Trampkarze Błonianki z rocznika 2002 wygrali w ostatnim ligowym meczu z drużyną Mazowsze Miętne 6:0 i tym samym na koniec rozrywek zajęli I miejsce w I lidze okręgowej! Jesienią Błonianka Błonie będzie rywalizować w wojewódzkiej I Lidze Juniorów Młodszych U-16.

Jednak trzeba szczerze powiedzieć, że zwycięstwo z zespołem Mazowsze Miętne nic by nie znaczyło, gdyby nie Delta Warszawa, która w kontekście „zagotowania” się zespołu z Błonia w meczu z Olimpią, uratowała sytuacje dla Błonianki. To drużyna Delty poprzez grę do końca pozbawiła punktów ekipę warszawskiej Olimpii i dała szansę Błoniance na ostateczne wspięcie się na szczyt ligi. Gorące podziękowania dla dzielnej drużyny z Mokotowa!!!!

Zespół Błonianki Błonie zakończył sezon z dorobkiem 34pkt na które złożyło się 11 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki. Ostatnie zwycięstwo z zespołem Mazowsze było w stylu miłym i przyjemnym dla oka kibiców. Przez cały mecz drużyna z Błonia prowadziła grę , konstruowała akcje i strzelała na bramkę rywali. Przeciwnik oddał w całym meczu bodajże jeden strzał na bramkę Błonianki, co z pewnością było zasługą dobrze zorganizowanej gry obronnej zespołu Błonianki, w czym prym wiedli dwaj środkowi obrońcy Konrad i Max.

Podobnie jak w całym sezonie najlepszym strzelcem był Kuba Dzido, który strzelił 4 bramki. Ozdobą spotkania była bramka z dystansu Huberta. Na listę strzelców wpisał się również Igor, który w swoim stylu właściwie wcisnął bramkę z najbliższej odległości.

Pomimo wielkiej przewagi Błonianki więcej bramek nie udało się strzelić. Najważniejszy jednak był styl gry na tak, konstruktywny, w szczególności po braku gry w piłkę w ostatnim meczu z Olimpią Warszawa. Odnosząc się do owego meczu z Olimpią, teraz na chłodno trzeba wyciągnąć wnioski i pomyśleć co jest lepsze, jakie są efekty przy grze spokojnej, a jakie przy myśleniu o wszystkim tylko nie grze w piłkę.

Ze strony trenera chcę podkreślić: ja jestem zwolennikiem nie oddawania kopnięć, szturchnięć i złośliwości. Chciałbym w tym miejscu jeszcze raz przeprosić zespół Olimpii za głupotę swoich zawodników. Chciałbym wierzyć, że jedynie zagotowali się w grze i serce, determinacja wygrała z głową. Piłka ma łączyć i dawać przyjemność. Zwycięstwo nie jest celem ponad wszystko!!! Szacunek wzajemny, dbanie o zdrowie rywala, gra fair play to nie są puste slogany. Pokazał to zespół Delty, który nie musiał bić się i dawać siebie maxa w meczu z Olimpią, a jednak w sportowej atmosferze walczył za …Błoniankę. To wzór do naśladowania.

Nie bramki mają charakteryzować zawodników, których uczę, trenuje i wychowuje, a właśnie te zasady i reguły gry. Kto nie będzie tego rozumiał i się stosował, nie będzie mógł liczyć na zaufanie i szansę gry w zespole Błonianki. Chcemy cieszyć się z awansów i sukcesów, jednakże zawsze pamiętajmy wygrywamy i przegrywamy z honorem!!!

Błonianka Błonie - Mazowsze Miętne 6 - 0

Zagrali: Miłosz, Aleks, Konrad, Max, Patryk, Dominik, Bartek, Hubert (1 bramka), Capi, Kacper, Kuba (4 bramki), Igor (1 bramka), Gabryś, Mateusz, Mikołaj, Mateusz, Piotrek.