Udany sparing z Realem!!!

Błonianka zamiast ligi zagrała sparing z zespołem Realu z… Warszawy :). Przeciwnik walczy na tym samym poziomie co Błonianka, acz w regionie warszawskim. Dlatego ciekawe było zmierzenie się tych dwóch zespołów , a jednocześnie dobry test postępu w rozwoju piłkarskim drużyny Błonianki.

Jak zwykle w sparingach Błonianki, trener wyznaczył na mecz dodatkowe cele poza grą o zwycięstwo: utrzymać się przy piłce, zmieniać stronę gry oraz co staje się stylem gry Błonianki stosować wysoki pressing przez cały mecz.

Mecz miał formę 4 razy 20 minut. Dzięki czemu oba zespoły grały raz pod wiatr, a raz z lekkim wiatrem, a jednocześnie trenerzy mieli czas na częstsze rozmowy z zawodnikami .

W pierwszej części gry był to bardzo wyrównany mecz, obydwa zespoły walczyły, a jednocześnie grały w piłkę, nie było wybijania piłki do przodu. Można było zobaczyć , że Real z Warszawy nie bez powodu wygrał w lidze z SEMPem II . Jego zawodnicy dużo umieją pod względem technicznym, są nieźli motorycznie , a jeśli tylko im się pozwoli potrafią tworzyć sytuacje bramkowe. Z drugiej strony Błonianka pokazała w tej części gry, że uczy się z meczu na mecz grać co raz bardziej zespołowo, utrzymywać się przy piłce przez dłuższy czas i zmieniać stronę. Jednakże z punktu widzenia trenera nie jest to jeszcze optimum i nie pozwoliło na istotną przewagę na boisku, dlatego też po pierwszej części było zero do zera:).

W kolejnych częściach meczu Błonianka zagrała agresywniej w pressingu i w większym stopniu zaczęła wykorzystywać szybkie przejęcia piłki. Od tej części gry Błonianka miała istotną przewagę na boisku i zaczęła strzelać bramki. Okazało się , że wystarczyło zintensyfikować grę obronną, aby grać lepiej w ataku. Jednakże, aby lepiej grać wysokim pressingiem trzeba było więcej biegać zespołowo:). Było to również możliwe dzięki ….większej liczbie niż zwykle, zawodników na ławce rezerwowych. W meczu z Realem pokazał się z dobrej strony testowany nowy zawodnik Kiełku. Jednocześnie Mikołaj i Filip pokazali , że mogą się w większym stopniu niż dotychczas przydać się dla drużyny grając na zmienionych pozycjach:). Sprawdziło się piłkarskie doświadczenie, że najlepszym sposobem na podniesienie poziomu sportowego jest rotacja w składzie.

Błonianka wygrała z Realem Football Team 7 do 1.

W meczu zagrali: Miłosz, Dunaj, Szymon, Patryk, Oli, Lewy, Zygmunt, Gabryś (1 bramka), Hubert (1 bramka), Capi, Konrad (1 bramka), Sernik (1 bramka), Filip (3 bramka), Kiełku, Mikołaj.