Sparing z zadaniami treningowymi

W niedzielnym meczu ze ZWAREM II (w którym grało kilku chłopców z I zespołu ) odczuwalne były skutki wczorajszego długiego sparingu . Dlatego też mecz miał kilka dodatkowych celów, bardziej treningowych. Po pierwsze poprawę wytrzymałości chłopców, naukę gry na wąskim boisku, ogranie z kolejnym nowym przeciwnikiem , jak również a może przede wszystkim okazją do pokazania swoich umiejętności przez zmienników. Niestety na plus można zaliczyć jedynie pierwszy cel…

W meczu Błonianka prowadziła 3:2 by ostatecznie przegrać 5:3. Można oczywiście powiedzieć zmęczenie, kontuzje , ale jednak trochę szkoda , że nie wszyscy chłopcy zagrali na odpowiednio wysokim poziomie (w stosunku do swoich obecnych możliwości). Jednocześnie wydaje się, że niektórym zabrakło odpowiedzialności za zespół, myślenia drużynowego (m.in. w temacie gdzie w danym czasie jestem na boisku, po co i gdzie są partnerzy), realizacji zadań obronnych. Do tego zmiennicy powinni bardziej starać się realizować taktykę, czytać grę, czego trener od nich oczekuje na określonej pozycji…. Trzeba wykorzystywać swój czas na boisku , uwierzyć w swoje możliwości co pozwoli rozwinąć się piłkarsko.

Nie można jednak powiedzieć , że wszystko było do poprawy:). Wielki plus należy się Olemu za sterowanie głosem całą drużyną, ambicję boiskową, waleczność, twardość w walce z większymi i cięższymi przeciwnikami. Do tego pokazuje w miarę równy wysoki poziom sportowy, zrozumienie gry na bardzo odpowiedzialnej pozycji, dopasowywanie się do sytuacji na boisku. Jeszcze tylko, żeby „pił dużo mleka:)”.

Jeszcze jednym pozytywem drużyny i to w kolejnym meczu stanowił Konrad. Jak na napastnika przystało nie potrzebuje kilku sytuacji by strzelić bramkę, czasem wystarczy mu zaledwie pół sytuacji. Jednocześnie rozwija się, strzela bramki w rozmaity sposób, z dystansu, z bliska, nogą prawą , lewą. Jak popracuje nad zmianą pozycji z kolegami, dograniami na tzw. „patelnie” do kolegów, to będzie klasowa „9”.

W meczu zagrali: Filip, Miłosz, Mikołaj, Igor, Szymon, Oli, Zygmunt, Patryk, Konrad (1 bramka), Hubert (1 bramka i 2 asysty), Capi (1 bramka), Gabryś (1 asysta)