Sparing z Varsovią

W środowy wieczór Błonianka udała się do Warszawy na grę z Varsovią. Przeciwnik pokazał, że ….. Błonianka musi jeszcze dużo się uczyć, aczkolwiek są już w grze pozytywy które warto zauważać i należy iść dalej w tym kierunku może tylko poprawiając jeszcze jakość…. Pomimo wysokiej klasy przeciwnika, Błonianka starała się grać piłką od własnej bramki, stosować wysoki pressing. Widać, że większość chłopców rozumie co się robi na określonej pozycji i za co odpowiada w danym momencie gry. Popełniane są błędy, ale ogólnie jest pewna systematyczność i to cieszy.

Varsovia górowała nad drużyną Błonianki w szczególności w operowaniu piłką oraz szybkością. Tak jak nie wiele można zrobić odnośnie znacznej poprawy szybkości (nie wolno zapominać że gra zespołowa może zawsze zniwelować atuty przeciwnika w tym szybkość), tak można i należy skupić uwagę na efektywności w utrzymaniu piłki i kończeniu akcji sytuacjami podbramkowymi. Jednocześnie pewne jest , że tylko poprzez stawianie wysoko poprzeczki można liczyć na rozwój, a nie stagnacje.

Takie mecze są dobrą lekcją dla Błonianki :). Trener i zawodnicy postarają się wyciągnąć wnioski i wejść na wyższy poziom piłkarski.

W meczu 2 x ok. 40 minut Varsowia wygrała z Błonianka 7:1.

Skład: Miłosz , Filip, Dunaj, Oli, Patryk, Zygmunt, Lewy, Szymon,Hubert,Capi (1 bramka), Sernik, Konrad, Mikołaj,Puyol, Gabryś.