Pierwsze zwycięstwo Błonianki w I lidze okręgowej

Trampkarze Błonianki wygrali 3:0 z UKS Iwiczna. Mecz odbył się w Nowej Woli.

Był to ważny mecz dla Błonianki z kilku powodów. Po pierwsze po dość pechowym wejściu w ligę  i przegraniu pierwszego meczu (dwa karne dla przeciwnika  to przecież nie częste zdarzenie), w kolejnym tygodniu nie było dane grać i trzeba było czekać cierpliwie w treningu na szansę „spuszczenia powietrza z balonika”:). Po drugie chęć udowodnienia sobie i malkontentom , że drużyna Błonianki jest w stanie, ma możliwości i atuty. Najważniejsze jednak to posmakowanie zwycięstwa w lidze i danie radości sobie i kibicom.

Sam mecz nie był najpiękniejszy, jednakże wpływ miało na to w dużej mierze „ciężkie boisko”. Ale jak to mówią niektórzy –na szczęście tylko raz w sezonie. Małe, wąskie boisko , a przy tym dość grząskie nie sprzyja dobrej grze w piłkę, zresztą jakiejkolwiek grze nie sprzyja. Trudno co chwile wykonywane rzuty z autu, rzuty rożne i przebijane piłki im dalej tym lepiej nazwać grą w piłkę nożną. Do tego dochodzi kilkadziesiąt w każdym meczu „stykowych” sytuacji z których nie wiadomo która zakończy się mniej lub bardziej poważną kontuzją. Na szczęście sędzia tych zawodów nie dał się ponieść emocjom czy to z ławki czy od kibiców i z jednej strony dał pograć zawodnikom, a z drugiej strony ograniczył do minimum –nawet kosztem często prewencyjnych kar dwustronnych - sytuacje zagrażające zdrowiu graczy.

Sama gra od początku była zdominowana przez Błoniankę i gdyby celowniki były lepiej nastawione wynik mógłby być bardziej efektowny. Jednak najważniejsze, że zespół z Błonia nie opierał swojej gry jedynie na walce i chęciach , a tworzył sytuacje, był kreatywny i grał w piłkę. Zdarzały się błędy , w szczególności przy ostatnim podaniu oraz przy finalizacji akcji, ale nie myli się tylko ten co nic nie robi:). Gratulacje dla zawodników i podziękowania dla kibiców , którzy wspierają zespół.

Zagrali: Miłosz, Aleks, Konrad (1 asysta), Patryk (1 bramka), Szymon, Piotrek, Kiełek, Capi, Hubert, Bartek, Max, Kuba (1 bramka), Dominik, Igor, Mikołaj, Gabryś.