Piaseczno za mocne

Tuz przed końcem wakacji, w 3 kolejce ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Błonianka zmierzyła na wyjeździe się z zespołem Piaseczna.

To był bardzo trudny mecz dla Błonianki , który zakończył się porażką 3:0. Rywale z Piaseczna pokazali wyższość zarówno w aspekcie umiejętności technicznych jak i taktycznych. Chłopaki z Błonia walczyli ambitnie - bramkarz obronił karnego - jednak przysłowiowej amunicji piłkarskiej, w głównej mierze ze względu na kontuzje zawodników, zabrakło by wywieźć jakieś punkty.

Dodatkowo na nieszczęście dla Błonianki, sędzia zawodów zrobił dużo by ułatwić rywalom grę. Pierwsza bramka dla gospodarzy padła kiedy jeden z zawodników Błonianki był faulowany (pierwszy kopnął piłkę a rywal go staranował) lecz sędzia nie przerwał gry, gospodarze też nie wybili piłki tylko grali mimo że zawodnik leżał. Może i to było sprytne , ale klasy w tym nie było. W innych sytuacjach sędzia też dość nieprzyjemnie często mylił się na niekorzyść Błonianki.

Dwie pozostałe bramki to już efekt indywidualnych błędów w obronie. Były to raczej podarunki dla rywali, ale nie ma co się załamywać. Ten się nie myli i nie uczy co nie gra.

Jednocześnie mecz pokazał, że samą walką i taktyką nie da się zawsze osiągnąć sukcesu, w szczególności jeśli nie ma się jak zastąpić tych nie grających. Miejmy nadzieje , że w kolejnym meczu kadra zespołu ozdrowieje i zespół nie tylko da z siebie wszystko, ale również pogra w piłkę do zwycięstwa.

Pozytywem ze spotkania było doświadczenie jakie chłopaki zdobyli z zespołem , który grał w ekstraklasie i jest liderem ligi, które może zaprocentować zarówno w ich indywidualnym rozwoju w przyszłości, jak i da coś ekstra dla zespołu Błonianki .

W meczu zagrali: Kuba, Konrad, Max, Szymon, Dominik, Bartek, Capi, Kacper, Gabryś, Igor, Piotrek, Mikołaj, Patryk.