Lepsza gra i lepszy wynik

W kolejnym meczu I Ligi Wojewódzkiej Błonianka zagrała w dalekim Garwolinie z doświadczoną i mocną fizycznie ekipą Wilgi. Zagrała i... wygrała 3 do 1. Jednak jeszcze lepsza od wyniku była…. gra zespołu. To był świetny mecz w wykonaniu chłopaków z Błonia. Była gra piłką, tworzone były akcje wielopodaniowe często kończone strzałem na bramkę. Śmiało można powiedzieć, że od początku do końca tak zespół miał grać. Biorąc pod uwagę poprzedni mecz cieszy fakt, że zespół potrafi uczyć się na własnych błędach i eliminować je z gry.

Wygrała drużyna , ale warto podkreślić bardzo dobry występ kilku chłopaków w nowych rolach . Po pierwsze debiutant Wojtek grał na poziomie , który dawał odpowiednią jakość zespołowi a trenerowi dał dodatkową opcję taktyczną. Po drugie Kuba pokazał , że jest świetnym zawodnikiem o olbrzymich możliwościach ofensywnych w grze 1 na 1 . Dzięki takiej grze łatwiej było całemu zespołowi, a jednocześnie nowa pozycja pozwoli na większy rozwój Twojego talentu.

Świetnie też w nowej roli spisał się Bartek, który w meczu z Wilgą dał zespołowi kreatywność. Jednocześnie nie byłoby szansy na grę Bartka z przodu, bez bezpiecznej i dość równej gry Arka na środku obrony. Arek był ważnym ogniwem sukcesu, z każdą chwilą dając większą pewność zespołowi.

Na pewno również warto zapamiętać z tego meczu styl gry Konrada, który oprócz koncentracji i efektywności w grze defensywnej przez cały mecz ( co istotne na bardzo trudnej pozycji lewego obrońcy), zrobił w odpowiednim momencie akcje meczu zakończoną fantastyczną bramką. To był „slalom gigant” pomiędzy zawodnikami Wilgi z wystrzałem armatnim:).

Podsumowując: Brawa! Tak trzymać!

Wilga Garwolin - Błonianka Błonie 1 : 3

Zagrali: Miłosz, Patryk, Bartek (1 bramka), Arek, Konrad (1 bramka), Capi, Dominik, Szymon, Kacper, Hubert (1 bramka), Jeżyk, Wojtek, Dzido.

Szczęśliwa wygrana

W niedzielne popołudnie na mecz z drugą drużyną Błonianki r 2002 przyjechał zespół Żyrardowianki. Od początku spotkania było dużo walki i piłka szybko przechodziła z pod jednego pola karnego na drugi. Pierwszą bramkę strzeliła Błonianka. W zamieszaniu w polu karnym najbardziej sprytny i zdecydowany okazał się Filip i on otworzył wynik spotkania. Jeszcze w pierwszej połowie goście wyrównali po strzale głową z rogu.

W drugiej połowie goście mieli kilka wolnych z bardzo bliskiej odległości, ale nie wykorzystali sytuacji. Błonianka starała się , chłopcy dużo biegali, ale nie byli w stanie mocniej zagrozić bramce gości. Jednak szczęście uśmiechnęło się do zespołu z Błonia i po mocnym , lecz wydawało się że dość łatwym strzale z wolnego, bramkarz gości sprezentował zwycięstwo Błoniance.

Gratulacje za zwycięstwo choć gra jeszcze wymaga kilku poprawek. Na plus można zapisać jakość i efektywność gry na pozycji środkowego obrońcy Damiana. Było nieźle, a może być z doświadczeniem bardzo dobrze!!!

Błonianka II Błonie – Żyrardowianka 2 : 1

Zagrali: Grześ, Igor, Mateusz, Filip (1 bramka), Adrian, Staś, Damian (1 bramka), Yogi, Rydz, Lewy, Jerry, Mikołaj.