Błonianka wygrała w upale

W gorącą sobotę Błonianka zmierzyła się z UKS Iwiczną. Goście zajmują w tabeli miejsce spadkowe jednak nie przyjechali do Błonia odbyć jedynie mecz. Nie mając nic do stracenia goście wyszli na boisko mocno zmotywowani. Jednak chłopaki z Błonianki chcieli bardziej . Pokazali, że chcą walczyć i grać w piłkę i to niezależnie od słońca czy deszczu.

Od początku Błonianka atakowała i grała na połowie gości jednakże brakowało postawienia kropki nad „i” czyli bramki dla gospodarzy. Do tego goście doprowadzili - z niemałą pomocą naszego bloku defensywnego - do wyśmienitej sytuacji 1 na 1 z naszym bramkarzem. Można szczerze powiedzieć, że jedynie szczęściu, a właściwie niecelności przy uderzeniu na bramkę napastnika gości zespół z Błonia zawdzięcza, że nie przegrywał.

Taka sytuacja podziała mobilizująco na Błoniankę, a w szczególności środkowego obrońcę Konrada, który wziął sprawy w swoje ręce, a właściwie nogi i ….oddał strzał z dystansu nie do obrony dla bramkarza z Iwicznej. Wynik 1 do 0 utrzymał się do przerwy, przy czym szans na bramkę i dużo braw za tworzenie sytuacji strzeleckich pod bramką gości było… Niestety szwankowała celność strzałów.

W drugiej połowie sytuacja się nie zmieniła. Błonianka naciskała , a goście jedynie próbowali kontrować. Jednak chłopaki z Błonia już lepiej się asekurowali i nie pozwalali swojemu bramkarzowi na konieczność wykazania się swoimi umiejętnościami. Do tego bramka z karnego dla Błonianki uspokoiła sytuację i dała wiatr w żagle Błoniance. Akcje oskrzydlające szerzyły zamęt i były co raz bardziej efektywne. Po takiej sytuacji ostatnią bramkę strzelił i ustalił wynik na 3 do 0 Zygmunt.

Podsumowując był to mecz pokazujący charakter i siłę zespołu, jako że nie łatwo jest siedzieć na słońcu, a co dopiero grać. Poza tym mocne braki kadrowe w składzie Błonianki, zmusiły trenera do większego spojrzenia na ławkę i okazało się, że Ci zwykle siedzący też mogą i dają radę. Brawa i gratulacje dla całej drużyny.

Błonianka Błonie – UKS Iwiczna 3:0

Zagrali: Aleks, Miłosz, Dominik, Konrad (1 bramka), Gabryś, Szymon, Bartek (1 bramka), Hubert, Capi, Kacper, Kuba, Igor, Piotrek, Mateusz, Mikołaj, Zygmunt (1 bramka).