Bez punktów ale bez wstydu

Juniorzy Młodsi w kolejnym meczu w lidze wojewódzkiej bez punktu. Tym razem zabrakło niewiele do remisu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Chwila braku walki w środku boiska i brak wyjścia do blokowania strzału pozbawiło Błonianki punktu. Po wyrównanym meczu Pogoń wygrała z Błonianką 1 do 0.

Biorąc pod uwagę przebieg spotkania i grę drużyny z Błonia można było wreszcie powiedzieć, że o to chodzi. Nie było mowy o prostych błędach w defensywie, braku koncentracji na początku czy na końcu meczu. Była walka, nieustępliwość oraz dość dobre realizowanie założonej taktyki na mecz.

Przez większą część spotkania wydawało się , że dobra obrona Błonianki oparta o arytmię gry w pressingu średnim i wysokim pozwolą na korzystny wynik. Były również szanse ze stałych fragmentów gry na zdobycie bramki, jednak szczęście zatrzymało się na poprzeczkach.

W związku z kontuzjami i chorobami – kolejny zawodnik tym razem kapitan wypadł z gry tuż przed meczem – ofensywa Błonianki była w tym meczu dość pasywna. Póki jeszcze starczało sił, głównie w pierwszej połowie , chłopaki robili co mogli i na co było ich stać. Pewnych jednak elementów ze względu na swoje ograniczenia nie są w stanie wykonać.

Ogólnie można powiedzieć jest światełko w tunelu w poprawie jakości gry, głównie w zakresie defensywy. Trzeba się nie poddawać i walczyć dalej. Każdy mecz na poziomie ligi wojewódzkiej to nauka , która rozwija zarówno drużynę jak i umiejętności poszczególnych zawodników.

Zagrali: Miłosz, Kuba, Konrad, Dominik, Capi, Bartek, Max, Kacper, Gabryś, Piotrek, Igor, Mikołaj,Patryk.